Ponad 1.400,000 euro już zostało przekazane!

Od kiedy produkt został wypuszczony w maju 2009 roku, Happy Dog przekazuje 2% z każdego opakowania sprzedanej karmy "Supreme Sensible Africa" (opakowanie 1 kg i powyżej) na inicjatywę SOS Wioski Dziecięce w Afryce. Ponad  1.400,000 euro zostało do tej pory zebrane w trakcie trwania akcji.

Pieniądze te w przeciągu kilku ostatnich lat zostały przekazane na poniższe cele:

 • Budowę szkoły z internatem dla dziewcząt z 7 akademikami
 • Budowę 4 nowych warsztatów dla cieśli i elektryków
 • Budowę kanalizacji i małej oczyszczalni ścieków
 • Rozpoczęto przygotowania do prowadzenia badań przyrodniczych
 • Wylano betonowe posadzki w budynkach, które do tej pory jej nie posiadały
 • Zainstalowano kolejne metalowe drzwi


Dzięki pomocy Happy Dog dzieci i młodzież w Kigali mają szansę, aby przygotować się odpowiednio do dorosłego życia i z nadzieją patrzeć w przyszłość. SOS Wioski Dziecięce w Kigali są obecnie w stanie finansować swoje działania z innych darowizn. Z tego powodu podjęliśmy decyzję, że nasze wsparcie przekażemy na inny projekt, który pilnie jej potrzebuje: SOS Wioski Dziecięce Bujumbura w Burundi.

Znajdują się tam nowe domy dla sierot. Posiadają również przedszkole, centra młodzieżowe i domy pomocy rodzinom. Razem z Wioskami Dziecięcymi powstała szkoła podstawowa Hermanna Gmeinera, która posiada 12 klas przeznaczonych w sumie dla 480 uczniów. Dzięki darowiznom od Happy Dog 1000 dzieci z Bujumbura oraz uczniów szkoły może codziennie zjeść ciepły posiłek.

Happy Dog wspiera szkołę i ośrodek kształcenia zawodowego w Kigali, stolicy Rwandy, oraz inicjatywę SOS Wioski Dziecięce w Burundi. Umożliwiają one młodym ludziom odpowiedni start do dorosłego, niezależnego życia a także zapewniają dom dla sierot.

Ty również możesz pomóc

Również możesz wesprzeć inicjatywę "Przyszłość dla Afryki" kupując karmę Happy Dog Supreme Sensible Africa!*

 • Tylko jedno źródło białka zwierzęcego
 • Z bezglutenowymi ziemniakami
 • Bezzbożowa

* Happy Dog przekazuje 1.30 euro za każdą sprzedaną paczkę karmy Africa (opakowanie 1 kg lub większe)

Odpowiedzialność za ludzi, zwierzęta i środowisko - to temat bardzo bliski sercu Georga Müllera, właściciela i dyrektora zarządzającego Happy Dog . “Ochrona i dbałość o środowisko są dla nas bardzo ważne. Zależy nam aby pozytywnie na nie oddziaływać. Traktujemy to jako inwestycję w przyszłość kolejnych pokoleń ludzi i zwierząt", mówi.

W ostatnich latach wdrożyliśmy szereg działań:

 • Zbudowaliśmy instalację solarną (80 kWp), aby produkować zieloną energię
 • W produkcji wykorzystujemy system odzyskiwania skroplin, aby oszczędzać wodę i energię
 • Nasze zakłady produkcyjne zawsze odpowiadają aktualnym normom środowiskowym
 • Nasze opakowania przeznaczone do transportu wykonane są ze 100% biodegradowalnego papieru


80% surowców z jakich korzystamy pochodzi z naszego regionu, skracamy więc drogę, którą musiałyby być transportowane i tym samym przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Kampania Miliarda Drzew dla Planety
Kampania Miliarda Drzew dla Planety

Inicjatywa "Plant for the Planet", której częścią jest Kampania Miliard Drzew dla Planety jest wspierana przez Happy Dog. Od samego początku jej trwania, czyli od 2011 roku przekazujemy 5 centów z każdej sprzedanej paczki na zalesienia - daje to najprawdopodobniej 2500 nowo posadzonych drzew każdego roku.

Inicjatywa "Plant for the Planet" obejmuje Kampanię Miliard Drzew dla Planety, która ma na celu posadzenie 1 miliarda drzew w każdym kraju na świecie.
Kampania została zainicjowana przez 9 letniego Felixa, który podczas przygotowywania pracy domowej na zajęcia w szkole natrafił na informacje o kenijce - profesor Wangari Maathai, laureatce Pokojowej Nagrody Nobla,  która posadziła w ciągu 30 lat ponad 30 milionów drzew, aby obniżyć poziom CO¬2  i ograniczyć globalne ocieplenie.
W związku z kampanią "Plant for the Planet" na przykład w Kuala (Malezja) w ramach szkolnego projektu sadzone są namorzyny. Lasy namorzynowe są niezbędne rybom, krabom, mięczakom, skorupiakom a także licznym zagrożonym gatunkom zwierząt w tym ptakom. Wzbogacają bioróżnorodność flory i stanowią ochronę w trakcie sztormów czy na wypadek tsunami.

PRZESTAŃ GADAĆ
ZACZNIJ SADZIĆ


W związku z inicjatywą dzieci i młodzieży - "Plant for the Planet" sfinansowaliśmy do tej pory posadzenie 7500 drzew.

Drzewo pochłania w ciągu roku około 10 kg dwutlenku węgla. Ponieważ samym gadaniem nie powstrzymamy topnienia lodowców, my dzieci i młodzież zaangażowani w naszą inicjatywę "Plant for the Planet", wzywamy każdego człowieka na Ziemi do posadzenia 150 drzew do końca roku 2020. Jeżeli każdy z nas weźmie się do pracy, uda nam się posadzić 1 miliard nowych drzew. Każde jedno drzewo jest symbolem sprawiedliwości oddanej klimatowi.

Tak jak klimat nie zna granic, my też nie chcemy się ograniczać działając w "Plant for the Planet ". Szerzymy naszą inicjatywę w globalnej sieci. Oznacza to, że nie tylko sadzimy drzewa. Staramy się mieć aktywny wpływ na kształtowanie naszej przyszłości i to działa ponieważ trafiamy do dorosłych.

"Plant for the Planet" odpowiada za Kampanię Miliard Drzew dla Planety należącą do Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) od grudnia 2011 roku. W imieniu wszystkich dzieci, młodych i ludzi zaangażowanych w projekt, dziękujemy za współpracę i wsparcie. Prosimy przenoście i rozwijajcie ideę w Waszych środowiskach.

Szukaj