| I Halowe Zawody Obedience w Lublinie

Zapraszamy na wyjątkowe zawody do Lublina!

Podczas tegorocznej edycji Wystawy Zoologicznej ZOOPARK w Lublinie odbędą się I Halowe Zawody Obedience, będące częścią kwalifikacji do Mistrzostw Świata w tym właśnie sporcie.

Obedience to pokaz posłuszeństwa psa. W rywalizacji istotne jest, żeby pupil był cały czas skupiony na swoim trenerze. Rywalizacja, poza świetną zabawą, to okazja na sprawdzenie relacji psa i trenera, a także posłuszeństwa pupila w różnych sytuacjach. Sędzia ocenia szybkość i dokładność wykonania komend, ale również to czy pies wykonuje je chętnie i radośnie. 

Na zawodach obowiązuje podział na 4 klasy zależne od stopnia trudności i wymagań. Przykładowe ćwiczenia to: zmiana pozycji siad-waruj, przywołanie, skok przez przeszkodę, aport, stój podczas marszu.

Obedience to sport dla każdego. Można go uprawiać z każdym psem i w każdym miejscu. Nie wymaga dużych nakładów finansowych, a może sprawić wiele przyjemności. 

Zapraszamy wszystkich chętnych do podziwiania zmagań. Nagrody dla zwycięzców zawodów przygotował oczywiście Happy Dog!

Dla zwiedzających ponadto czeka wiele innych atrakcji. Zapraszamy między innymi na stoisko Happy Dog na którym będzie można zasięgnąć porady odnoście prawidłowego żywienia, dowiedzieć się nieco o naszych produktach i być może zakupić coś pysznego dla Twojego czworonożnego toważysza!

 

Zapraszamy!

 

Wróć
Szukaj